Witamy w serwisie Librarian Gateway

Więcej informacji można znaleźć pod jednym z poniższych odnośników lub w dokumentach PDF:

Informacje na temat licencji instytucjonalnej

Aby wyszukać konkretną pozycję w katalogu NPG, należy wpisać słowo kluczowe w polu wyszukiwarki w kolumnie po prawej stronie.

Zamawianie i odnawianie licencji instytucjonalnej

Aby zamówić licencję instytucjonalną, prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem, korzystając z danych kontaktowych wyszczególnionych poniżej. Z przedstawicielem można omówić następujące kwestie:

  • Jakimi rodzajami publikacji NPG instytucja jest zainteresowana
  • Typ instytucji: akademicka, korporacyjna, rządowa, szpital, biblioteka publiczna, lub inna
  • Ofertę cenową. Stawki są uzależnione od wielkości instytucji. Nasz przedstawiciel prześle indywidualnie przygotowaną ofertę cenową
  • Umowę licencyjną. Przedstawiciel poprosi o uzupełnienie i podpisanie umowy licencyjnej.

W celu odnowienia licencji, wystarczy skontaktować się z naszym przedstawicielem, którego dane znajdują się poniżej.

Jak aktywować i zarządzać licencją instytucjonalną

Aktywowanie konta należy do obowiązków instytucji. Po złożeniu zamówienia u naszego przedstawiciela, zamawiający otrzyma w ciągu 3 dni tzw. Welcome E-mail, czyli, email powitalny" zawierający informacje niezbędne do aktywowania konta.

Po otrzymaniu ,,emaila powitalnego" zamawiający może aktywować swoją licencję. W takim przypadku należy zastosować się do poniższych instrukcji:
Jesteś nowym klientem?

Jeśli posiadasz już konto administracyjne:

Przydatne mogą się okazać następujące narzędzia:

W przypadku nieotrzymania emaila powitalnego w ciągu 3 dni, prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta.

Promowanie licencji instytucjonalnej

NPG zapewnia szereg narzędzi pomocnych w promowaniu licencji instytucjonalnej pośród użytkowników danej instytucji. Narzędzia te można pobrać korzystając z poniższych odnośników lub też zamówić w NPG.

Plakaty - Podgląd plakatów jest dostępny pod tym łączem (tylko w jęz. angielskim). Plakaty można wydrukować w kolorze lub udostępnić na stronie internetowej.

Przewodniki
Pomóż Twoim użytkownikom korzystać w pełni z nature.com z naszymi przetłumaczonymi przewodnikami. Objaśniają one nagradzane narzędzia oraz usługi dostępne na nature.com, które są tak zaprojektowane aby pomagać użytkownikom znaleść to czego potrzebują

Indywidualne reklamy banerowe
NPG może przygotować spersonalizowane reklamy banerowe, dzięki którym materiały dostępne w ramach okresu próbnego lub nowo wykupionej licencji mogą być promowane wśród użytkowników instytucji. Korzystając z prostych szablonów, możemy umieścić logo instytucji oraz tekst w celu uzyskania indywidualnej reklamy przeznaczonej dla danej instytucji. Więcej informacji można uzyskać od naszego przedstawiciela.

Szablony wiadomości email
Użytkownicy w danej instytucji mogą być także informowani o nowych materiałach dostępnych w ramach okresu próbnego lub nowo wykupionej licencji za pośrednictwem wiadomości email. Szablony wiadomości email są dostępne dla wielu publikacji NPG - wystarczy skopiować ich treść i rozesłać pośród użytkowników. Więcej informacji można uzyskać od naszego przedstawiciela.

Informacje o licencjodawcy
Administratorzy materiałów objętych licencją instytucjonalną mogą je prezentować z oznaczeniem nazwy swojej organizacji i informacji o licencjodawcy. Informacje te są pobierane z konta administracyjnego licencji i dlatego też należy pamiętać, aby wprowadzone tam dane były poprawne. Zakres tekstu jest standardowy dla wszystkich publikacji i jest on umieszczany w języku angielskim. Informacje te pojawiają się na wszystkich stronach dostępnych w ramach wykupionej licencji.

Masz pomysły?
Zespół ds. Komunikacji może na zlecenie instytucji opracować nowe narzędzia promocyjne, specjalnie dostosowane do jej potrzeb. Jeśli instytucja posiada już jakieś wypróbowane i przetestowane narzędzia, chętnie je poznamy. Adres email Zespołu ds. Komunikacji w NPG: p.wong@nature.com

Dodatkowe potrzeby?
W przypadku potrzeby zastosowania dodatkowych narzędzi w swojej bibliotece prosimy o kontakt z nami, a my postaramy się dostarczyć niezbędne narzędzia. Zamówienia prosimy kierować na adres email Zespołu ds. Komunikacji w NPG.

Kontakt z NPG

Konferencje
Sprawdź w jakich konferencjach uczestniczy NPG i umów się na spotkanie z naszym przedstawicielem (tylko w jęz. angielskim).

Rejestracja w systemie powiadomień elektronicznych NPG - kliknij tutaj.
Zespół ds. Komunikacji udostępnia informacje na temat najbliższych publikacji i ofert, darmowych okresów próbnych, zmian w zasadach licencjonowania i nowych usługach. Przesyłane powiadomienia są odpowiednio dobierane stosownie do regionu, typu klienta i licencji posiadanych na dany moment. Powiadomienia są przesyłane raz w tygodniu (nowa zasada).
Aby zarejestrować się w systemie powiadomień elektronicznych NPG, proszę wypełnić formularz dostępny tutaj (tylko w jęz. angielskim).

Powiadomienia administracyjne
Zespół obsługi klienta kontaktuje się z administratorami licencji instytucjonalnych przesyłając im raporty statystyk korzystania z licencji, informując o zmianach w systemach licencji instytucjonalnych oraz ewentualnych problemach technicznych. Aby otrzymywać powiadomienia, w koncie administracyjnym licencji musi zostać wpisany adres email. Adres email można zmienić logując się do konta administracyjnego.

Joanne Kashmina
T: + 44 (0)20 7014 6545
E: joanne.kashmina@nature.com